środa, 7 grudnia 2011

Kronika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kwilczu w 2004 roku

Ważniejsze wydarzenia w życiu Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kwilczu w 2004 roku

2 luty 2004. Nasza psycholog Agnieszka Malczewska - Gortych przygotowała i przeprowadziła dla uczestników Warsztaty Psychologiczne na temat alkoholizmu.
* * *

12 luty 2004. Walentynki - czytanie kartek walentynkowych.
* * *

13 luty 2004. Wyjazd do Dusznik na zabawę karnawałową. Zostaliśmy zaproszeni na bal, podczas którego braliśmy udział w wielu konkursach, min. na najlepszą parę taneczną, w którym I miejsce zajęła para Magdalena Cichowska i Karol Musiał. Był też konkurs na najpiękniej zaśpiewaną piosenkę oraz taniec z balonem. Nawiązaliśmy wiele nowych kontaktów i znajomości, które mamy nadzieję, że będą pretekstem do kolejnych spotkań.
* * *

16 luty 2004. Zajęcia grupowe "Poziom zadowolenia z pobytu i uczestnictwa w WTZ".
* * *

24 luty 2004. Bal Przebierańców w Warsztatach.
* * *

8 marca 2004. Nasz pierwszy Dzień Kobiet ! Wszystkim Paniom z Warsztatów życzyliśmy wiele zdrowia, szczęścia i radości :-)* * *

22 marca 2004. Powitanie wiosny nad jeziorem w Kwilczu.
* * *

8 kwietnia 2004. Śniadanie Wielkanocne. Dzień przed uroczystym śniadaniem wielkanocnym ksiądz proboszcz Grzegorz Przybysz poświęcił potrawy przygotowane przez Uczestników. Wielkanocnym jajkiem dzieliliśmy się z zaproszonymi gośćmi - Wójtem Marią Węgrzyn, Skarbnikiem Wandą Cyroń, Henrykiem Juraszkiem z Szamotuł oraz przedstawicielami Telewizji Polskiej z Poznania.
* * *

23 kwietnia 2004. Zabawa karnawałowa.
* * *

1 maja 2004. W Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie odbyła się III Powiatowa Wystawa Twórczości Plastycznej Mieszkańców Pojezierza Międzychodzko - Sierakowskiego. Wśród wielu autorów wystawiających swoje prace znaleźli się również Uczestnicy WTZ z Kwilcza. Za udział w wystawie zostaliśmy uhonorowani Certyfikatem oraz upominkiem w postaci przyborów plastycznych złożonych na ręce Iwony Olejnik - Kierownika WTZ .
* * *

25 maja 2004. Wizyta gości z Holandii i Włoch.
* * *

W dniach od 29 do 30 maja 2004 obchodziliśmy Dni Kwilcza. Podczas dwudniowej imprezy prezentowaliśmy wykonane w Warsztatach prace, braliśmy udział w pochodzie ulicami Kwilcza, śpiewaliśmy, tańczyliśmy...
* * *

3 czerwca 2004. Pierwszy wspólny wiosenny piknik zorganizowaliśmy na tarasie naszych Warsztatów. Od wczesnego ranka przygotowaliśmy surówki i rozgrzewaliśmy grilla. Pracownia gospodarstwa domowego już dzień wcześniej upiekła pyszny sernik. Pogoda i humor dopisywały, graliśmy w piłkę, śpiewaliśmy i jedliśmy gorące kiełbaski...
* * *

9 czerwca 2004. Wzięliśmy udział w III Spotkaniach Integracyjnych Warsztatów Terapii Zajęciowej Województwa Wielkopolskiego w Puszczykowie zorganizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej "Przylesie" z Poznania. Pojechaliśmy tam z ogromną radością. Zostaliśmy ciepło przyjęci, wzięliśmy udział w konkursie na najlepszą maskę, gdzie zdobyliśmy wyróżnienie. Zawarliśmy nowe znajomości.
* * *

10 czerwca 2004. Uroczystość Bożego Ciała. Ksiądz proboszcz zaszczycił nas propozycją, abyśmy przystroili ołtarza na uroczystą procesję. Było to dla nas wyzwaniem ale też wyróżnieniem. Dołożyliśmy wszelkich starań aby jak najpiękniej uczcić to jakże ważne święto.
* * *

17 czerwca 2004. Oficjalne otwarcie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kwilczu. Na uroczystości pojawili się min. Waldemar Flugel dawny prezes zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Warszawie, Ewa Habe z poznańskiego oddziału PFRON, Krystyna Dorsz, dyrektor Regionalnego Ośrodka Socjalno - Edukacyjnego "Barka" w Chudobczycach, Starosta Julian Mazurek, Wójt Gminy Kwilcz Maria Węgrzyn, Przewodniczący Rady Gminy Kwilcz Grzegorz Korpik, Skarbnik Gminy Kwilcz Wanda Cyroń, Zastępca Wójta Gminy Chrzypsko Wielkie Maria Taberska, Sekretarz Urzędu Miejskiego w Sierakowie Remigiusz Pawelczak, Kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kwilczu Halina Sierszulska, były Wójt Gminy Kwilcz Zbigniew Harbul, były Przewodniczący Rady Gminy Kwilcz Romuald Dąbkowski, członkowie Zarządu Gminy Kwilcz poprzedniej kadencji, a także Marian Szudra właściciel firmy Usbud, która wybudowała budynek WTZ i Henryk Juraszek prowadzący Centrum Usług Edukacyjnych w Szamotułach, dzięki któremu podopieczni WTZ mogą praktykować zawodowo.
* * *

19 czerwca 2004. Wzięliśmy udział w Dniach Sportu dla Osób Niepełnosprawnych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kwilczu w sali środowiskowo - sportowej przy Szkole Podstawowej w Kwilczu. Goście zjechali nie tylko z całego powiatu, ale także z powiatów ościennych. Każdy mógł wybrać dla siebie coś ciekawego. Począwszy od rzutek, minihokeja, rzucanie woreczkami do kosza, slalom piłką lekarską, rzuty kółkami na paliki.
* * *

13 lipca 2004. Wyjazd do Multikina w Poznaniu na film pt. "Shrek". Dla niektórych była to pierwsza wizyta w kinie, dla innych pierwsza po wielu latach. Filmowy bohater 'rozbawił wszystkich do łez. Pobyt w kinie wspominać będziemy bardzo miło i już nie możemy doczekać się kolejnego filmu !
* * *

4 września 2004. Dożynki Gminne w Miłostowie. Trwające dwa dni Dożynki były okazją do wystawienia naszych prac. Stoiska były zorganizowane na "świeżym powietrzu" i cieszyły się dużym zainteresowaniem, pomimo strasznych upałów.
* * *

5 września 2004. Dożynki Powiatowe w Łowyniu. Była to kolejna okazja do zaprezentowania, dla większego grona osób niż w Miłostowie, prac wykonanych przez naszych Uczestników.
* * *

W dniach 11 - 25 września 2004 nasi podopieczni wyjechali na wczasy rehabilitacyjno - wypoczynkowe w Sarbinowie. Turnus w ośrodku "AGADO" nad pięknym polskim morzem pozwolił nam zregenerować siły, odpocząć, poznać wielu nowych ludzi. Wśród atrakcji wymienić należy: spacery, masaże, gimnastyka, gofry, zmiana klimatu, kąpiel w morzu, zbieranie muszli, bursztynów, rejs statkiem "Santa Maria".
* * *

28 września 2004. Odwiedził nas ksiądz biskup Grzegorz Balcerka błogosławieństwem bożym dla wszystkich Uczestników i pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kwilczu.
* * *

1 październik 2004. Pierwsze urodziny Warsztatów. Trudno nam uwierzyć, że minął rok jak się znamy, spędzamy czas, razem pracujemy. W tym szczególnym dniu lał się szampan, był też tort z jedną świeczką oraz prezenty - zabawne kubki dla wszystkich pań a dla panów albumy do zdjęć. Z okazji urodzin życzymy sobie dużo radości, miłości i 100 lat !!!
* * *

25 listopad 2004. Wróżby i zabawy andrzejkowe w Warsztatach. W tym dniu zorganizowaliśmy mini zabawę andrzejkową dla wszystkich Uczestników. Gwoździem programu były oczywiście andrzejkowe wróżby. Zaczęliśmy od lania wosku i odczytywania przyszłości z cieni rzucanych na ścianę przez wylane formy z wosku. Kolejną wróżbą były tzw. „buty”. Kasia Trzcielińska i Roman Muchajer są osobami, które jak mówi wróżba jako pierwsze staną na ślubnym kobiercu. Były też konkursy, słodycze, uśmiech i przednia zabawa.
* * *

27 listopad 2004. Zorganizowaliśmy wieczór andrzejkowy na sali OSP w Luboszu dla wszystkich osób, również spoza Warsztatów. Licznie przybyli goście bawili się przednio. Był taniec z kotylionami, wróżby, konkursy, loteria i wiele innych atrakcji.
* * *

6 grudnia 2004. Mikołajki. Święty Mikołaj wiedział, że czekamy na niego już cały rok - staraliśmy się być grzeczni, uczynni, zawsze pogodni aby zasłużyć na upominki od świętego Mikołaja :-)
Oczywiście nie zawiedliśmy się, przyszedł do nas z workiem pełnym słodkich prezentów. My z wdzięczności za otrzymane słodycze obiecaliśmy, że przez cały kolejny rok będziemy starali się być jeszcze lepsi, aby za rok Mikołaj znów do nas
* * *

9 grudnia 2004. Wyjazd do Kinepolis w Poznaniu. Na wspólną drugą wizytę w kinie czekaliśmy długo, dlatego z wielką radością pojechaliśmy na film "Ekspres polarny". Nikt z nas nie wiedział, do którego kina zawiezie nas pan kierowca. Kinepolis – to był nasz punkt docelowy. Wszyscy byli mile zaskoczeni atmosferą i wyjątkowością tego miejsca a bardziej jeszcze obejrzanym filmem, który wprowadzał nas w nastrój zbliżających się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia.
* * *

23 grudnia 2004. Spotkanie przy wigilijnym stole. Święta Bożego Narodzenia zawsze są pełne wyjątkowości, miłości i wzajemnego przebaczenia... Tak było i w Warsztatach, które są naszym drugim domem. Spotkaliśmy się przy świątecznym stole, choince, przybyli goście, słychać było cichy chrobot łamanego opłatka...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz