środa, 7 grudnia 2011

Kronika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kwilczu w 2005 roku

Ważniejsze wydarzenia w życiu Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kwilczu w 2005 roku

20 stycznia 2005. Karnawałowy Bal Przebierańców. Już orkiestra gra! Czas na bal! Wszyscy bawiliśmy się świetnie na karnawałowym balu przebierańców. Był diabeł, karamba, lekarz, kominiarz, strażak, myszka Miki, laleczka, Zorro ...
* * *

8 lutego 2005. Bal karnawałowy w Dusznikach. Po raz drugi spotkaliśmy się w Dusznikach na balu karnawałowym w odpowiedzi na zaproszenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Dusznikach. Spotkaliśmy się ze starymi znajomymi, dzieliliśmy się nowymi wydarzeniami z naszego życia i świetnie się bawiliśmy przy muzyce. Były konkursy: kto najszybciej zje pączka bez używania rąk, taniec z balonami i wiele innych. Na pamiątkę wspólnej zabawy każdy otrzymał maskotkę.
* * *

14 luty 2005. Walentynki. W dniu Świętego Walentego, każdy otrzymał walentynkę z miłosnym wyznaniem. W dniu tym wyjątkowym, każde warsztatowe serce zabiło szybciej.
* * *

15 luty 2005. Gościliśmy w Warsztatach przedstawicieli Gminy Międzychód. Obecni byli - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Międzychód Krzysztof Michalski oraz przedstawiciele Rady Miejskiej. Nasi goście obejrzeli Warsztaty, obserwowali nas przy pracy, która jak zauważyli daje wszystkim dużo satysfakcji. Pracownia gospodarstwa domowego upiekła smaczne ciasta. Samorządowcy życzyli nam wielu sukcesów i pomyślności.
* * *

16 luty 2005. Prezes naszego Stowarzyszenia - Ewa Kubiak od dawna dążyła do zdobycia dla Warsztatów własnego busa. Poświęciła tej sprawie wiele czasu i energii. Odbyła wiele spotkań, pozyskała wsparcie samorządowców i sponsorów prywatnych. I wreszcie udało się! Mamy własny samochód!
Uroczyste przejęcie samochodu przez Warsztaty było kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu nas wszystkich. W podziękowaniu za pomoc finansową przy zakupie nowego samochodu zaprosiliśmy do nas sponsorów, aby im osobiście podziękować za tak wielki gest z ich strony. Mogliśmy się odwdzięczyć własnoręcznie zrobionym ciastem i skromnymi upominki.
Odwiedzili nas przedstawiciele samorządów, które dofinansowały zakup samochodu:
 • Starosta Powiatu Międzychodzkiego Julian Mazurek,
 • Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Międzychód Jacek Kaczmarek,
 • Sekretarz Powiatu Międzychodzkiego Dorota Kiełbasa,
 • Burmistrz Miasta i Gminy Międzychód Roman Musiał,
 • Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Międzychód Zygmunt Mleczak,
 • Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Sieraków Grzegorz Adamczak,
 • Sekretarz Miasta i Gminy Sieraków Remigiusz Pawelczak,
 • Wójt Gminy Kwilcz Maria Węgrzyn,
 • Przewodniczący Rady Gminy Kwilcz Grzegorz Korpik,
oraz przedstawiciele firm i osoby prywatne, które dofinansowały zakup :
 • Prezes Banku Spółdzielczego Pojezierza Międzychodzko- Sierakowskiego Józef Kubanek,
 • Władysław i Urszula Gurgasowie,
 • Dyrektor Wielkopolskich Kopalni Kruszgeo Bogdan Strachanowski,
 • "Komplex - Bud" Poznań - Stanisław Narbutowicz,
 • ZPCH "Juwax" Kwilcz - Jerzy Jęch,
 • Biuro Rachunkowe Kwilcz - Halina Wyrwał,
 • "Tex - Exim" Lubosz - Bogdan Kawka.

* * *

8 marca 2005. Dzień Kobiet. Tradycją staje się słodki poczęstunek własnoręcznie przygotowany przez naszych panów. Jest też kawa , życzenia i kwiaty. Tego roku były to kolorowe kwiaty wykonane z drewna przez wszystkich panów pracujących w Warsztatach.
* * *

24 marca 2005. Wielkanocne śniadanie zjedliśmy w naszym rodzinno - warsztatowym gronie już w czwartek 24 marca. Dzieliliśmy się święconym jajkiem, kiełbasą, szynką, chlebem, babką wielkanocną... Wielkanocny zając, jak nakazuje tradycja, przyniósł prezent dla każdego Uczestnika : notesik, długopis, kasetę magnetofonową i oczywiście zajączka z czekolady.
* * *

28 - 29 maja 2005. I znowu przyszedł maj, a wraz z nim piękne słoneczne dni i kolejne Dni Kwilcza. Tak jak w zeszłym roku tak i w tym, my mieliśmy w nich swój skromny udział. Pod skąpanym w słońcu niebem rozstawiliśmy stoisko gdzie prezentowaliśmy nasze prace.
* * *

W dniach 6 - 8 czerwca 2005 uczestniczyliśmy w Festiwalu Osób Niepełnosprawnych w Brodnicy. Oglądaliśmy piękne przedstawienia, słuchaliśmy piosenek. Niejeden występ ujął nas za serce. Na pewno długo będziemy wspominać festiwal, ludzi i zawarte znajomości. A za rok kto wie, może sami przygotujemy jakiś występ. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Toruń.
* * *

11 czerwca 2005. Dzień Sportu Osób Niepełnosprawnych w Kwilczu. Ruch to zdrowie, dlatego wszyscy jak jeden mąż stawiliśmy się na kolejne Dni Sportu organizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Kwilczu. Najpierw były konkurencje, nagrody, a potem... jedzonko i upragniona dyskoteka :-)))
* * *

30 czerwca 2005. I Letnie Zawody Sportowe w Warsztatach. Już za chwilę kolejne wakacje i wypoczynek. Rozstajemy się na miesiąc. Żegnając się, palimy ognisko, smażymy kiełbaski, śpiewamy i bierzemy udział w konkurencjach sportowych. Potem dyplomy. Podziękowania i ... wakacje!
* * *

8 sierpnia 2005. Kolejny wyjazd do Kinepolis w Poznaniu. Tym razem obejrzeliśmy film pt. "Madagaskar".
* * *

27 sierpnia 2005. II Igrzyska Niepełnosprawnych Pniewy. Impreza miała specyficzny klimat Starożytnej Grecji, co było zamierzone przez Organizatorów, czyli Pniewski Komitet Olimpijski. Rozpoczęło się na rynku, skąd wyruszył przemarsz ulicami Pniew na teren rekreacyjny Hotelu Quartet. Tu odśpiewano Hymn Olimpijski, Hymn Narodowy, następnie zostały wciągnięte flagi, zapłonął znicz i wypuszczono gołębie... Rozpoczęły się zmagania sportowe. Ceremonię zakończenia Igrzysk zakończyła dekoracja zwycięzców oraz przekazanie światełka Nadziei.
* * *

6 października 2005. Spotkanie ze sponsorami w Warsztatach.
* * *

W dniach 24 - 26 października 2005 pojechaliśmy do Karpacza. Karpacz jesienią jest uroczy... i mogliśmy się o tym przekonać na własne oczy. Trzy dni spędzone w tym pięknym, wyjątkowym miejscu zapadły nam na długo w pamięci. Jesteśmy zauroczeni jesiennymi pejzażami polskich gór. Ciekawi nas jeszcze jak wygląda Karpacz wiosną i zimą :-)
* * *

12 listopada 2005. V Spotkania Grup Teatralnych Niepełnosprawnych Intelektualnie w Lwówku. Po raz pierwszy wzięliśmy udział w przeglądzie teatrów. Organizatorem imprezy jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło Lwówek. W przeglądzie wzięło udział dwanaście zespołów. My pojechaliśmy na przegląd z przedstawieniem pt. "Kopciuszek - Dzikie Pola". W roli Kopciuszka wystąpiła Arleta Szałata, w główną rolę męską - księcia wcielił się Karol Musiał.
* * *

23 listopada 2005. Zabawa andrzejkowa dla Uczestników.
* * *

26 listopada 2005. Zabawa andrzejkowa w Kurnatowicach.
* * *

21 grudnia 2005. Wystawienie Jasełek dla dzieci z Przedszkola "Pod Topolą".
* * *

22 grudnia 2005. Wigilia z rodzicami. Na tegoroczne spotkanie wigilijne zaprosiliśmy rodziców i opiekunów. Zaproszeni goście przybyli licznie. Tradycyjnie śpiewaliśmy kolędy, wspólnie zjedliśmy przygotowany przez nas posiłek, wystawiliśmy jasełka, dzieliliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia. Obdarowaliśmy się skromnymi prezentami. Atmosfera była bardzo miła, ciepła, świąteczna i co najważniejsze rodzinna.

2 komentarze: